«Վարչական թիմի կատարած աշխատանքը հաճախ քիչ տեսանելի, սակայն շատ կարևոր է: Այն, ի թիվս այլ գործառույթների, ապահովում է կապը արտաքին աշխարհի հետ: Այդ նույն աշխարհում մեզ լուրջ կամ անլուրջ ընդունում են նաև այդ աշխատանքի շնորհիվ կամ պատճառով: Ես էլ փորձում եմ հնարավորինս գրագետ անել գործս:»,- նշում է Աննան:
Հռիփսիմեն «ԿԱԶԱ»-ի ամենաերկարամյա աշխատակիցն է. ընդունվել է աշխատանքի 2001թ.-ին, երբ գրասենյակում կար միայն մեկ համակարգիչ, ծրագրերի թիվը չէր անցնում 5-ը, իսկ աշխատակիցներինը՝ 10-ը: Այսօր առանց նրա հիմնադրամը պատկերացնել անհնար է:
«Փորձում եմ իմ գիտելիքների շրջանակներում այնպես անել, որ պատկան մարմինները չկարողանան նեղացնել մեր հիմնադրամին:»,- իրեն հատուկ հումորով նշում է Հռիփսիմեն, որն այժմ աշխատավարձ է փոխանցում ամսական արդեն ոչ թե 10, այլ 50 հոգու: «Ու մի բան էլ. միշտ հիշեցնում եմ՝ ով ինչ պիտի անի:»,- ծիծաղում է նա:
Ֆինանսական պատասխանատու
Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի շրջանավարտ Գեղամը «ԿԱԶԱ»-ի վարչական թիմին միացել է համեմատաբար վերջերս. ֆինանսների կառավարման և ֆինանսական վերահսկողության գործառույթների իրականացումը ստանձնել է 2017թ.-ին:
Հիմնադրամում իր աշխատանքի մասին խոսելիս կատակով նշում է. «Քանի որ արական սեռի ներկայացուցիչները քիչ են մեր թիմում, կարելի է ասել որ դա արդեն մեծ բան է: Իսկ եթե լուրջ, ապա իմ կարևորագույն ներդրումն եմ համարում ներդրումային եկամուտների աճը և ֆինանսների պլանավորումն ու խնայողությունները, որոնք միասին արտացոլվում են հիմնադրամի տարեկան արդյունքների մեջ:»